Rég volt ilyen rovat, és kicsit rendhagyó is lesz, mert a felsorolt 3 kiadványból kettőt már el olvastam, de a harmadikra még igaz, hogy ezt olvasom most.
Ray Bradbury: A villamos testet énekelem
Szeretem Bradburyt. Sokat gondolkoztam rajta, hogyan ajánlhatnám olyannak, aki nem ismeri, hogyan tudnám megfogalmazni miért is jó. Sci-fi írónak van elkönyvelve, de annál több, hogy egy másik bolygón játszodó történet ír. Mindig az emberekről ír, mindig érzésekről, érzetekről. A fantasztikum általában csak keretet ad, nem az a cél.
Bradbury életművét most az agave kezdte kiadni, ez a második kiadvány, amit kiadtak, 18 novellával. Egy próbát mindenképp megér. :) De ha valaki most ismerkedne az íróval A tetovált ember című gyűjtemény is javasolt.
Paulo Coelho: Veronika meg akar halni
Első könyv, amit Coelhotól olvasok, igazából a címe fogott meg, a mostanában körülötte levő felhajtásból nem sokat érzékeltem.
A történetben egy huszonéves lány öngyilkos akar lenni. De miért? Látszólag mindene megvan, szerető család, biztos munkahely, szép, intelligens és fiatal, előtte az élet. Ő mégis megkísérli a z öngyilkosságot. A regény felvázolja az okokat, a gondolatmenetet, ami a lányt idáig vezette, majd egyéb megoldásokat kínál.
Van-e értelme az életnek, mi a fontos számunkra az életben ezt keresi a főszereplő lány az könyvben és vele együtt az olvasó is végiggondolja miért is érdemes élni.
Márai Sándor: Egy polgár vallomásai
Hát ez nekem korábban kimaradt. Most pótolom, épp folyamatban van, és tetszik. Az elején kicsit furcsa volt számomra a hangnem, valamilyen önéletrajzi regény és egy objektív leírás keverékének tűnt, és végülis az. A 20. század első negyedében játszódik, érdekes megfigyelni, hogy éltek az emberek nem is olyan régen.
Ez az időszak és a polgári világ egyébként is érdekel. Csak azt sajnálom, hogy csak most olvasom. De valószínűleg ezután sorra olvasom majd a Márai köteteket.